Wycieczka do Słowenii

WYJAZD SITP ODDZIAŁ WIELKOPOLSKI
SŁOWENIA
PLANICA – BLED – SKOFIA LUKA – JASKINIA POSTOJNA – PIRAN – KOPER – JASKINIE SZKOCJAŃSKIE – LUBLJANA

TERMIN: 26 maja – 2 czerwca 2018 roku

1 dzień
Zbiórka uczestników na placu JRG nr 1 na ul. Wolnica 1. Wyjazd o godz. 3.00. Przejazd do Słowenii. Po drodze planowane są krótkie postoje. Zakwaterowanie, obiadokolacja
i nocleg.

2 dzień
Śniadanie . Przejazd do Kranjskiej Gory – położonego u stóp masywu Triglav kurortu narciarskiego, w pobliżu którego zobaczymy Velikankę, czyli mamucią skocznie narciarską
w Planicy. Przejazd do BLED – przepięknej miejscowości położonej u stóp Alp Julijskich. Zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii. Ze wzgórza zamkowego roztacza się niezapomniany widok, w pogodne dni doskonale widać stąd najwyższy szczyt Słowenii – Triglav. Przejazd do SKOFIJA LUKA – jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miasteczek. Spacer po starówce ze spichlerzem i ratuszem. Chwila czasu wolnego. Powrót do hotelu na obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do POSTOJNEJ – zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do PREDJAMY i zwiedzanie słynnego zamku, zachwycającego swym położeniem. Niezwykła budowla została wbudowana w otwór jaskini, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej malowniczych zamków w Europie. Przejazd do hotelu ,obiadokolacja
i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Wypoczynek. Dla chętnych dodatkowe fakultatywne aktywności. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Dzień przeznaczony na zwiedzanie wybrzeża słoweńskiego. Przejazd do głównego miasta portowego – KOPERU – dawnej stolicy Istrii. Spacer po starówce: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, XV wieczny Pałac Almerigogny, gotycka loggia miejska, znajdujące się w sąsiedztwie katedry romańskie baptysterium św. Jana Chrzciciela, XV wieczny Pałac Pretorów, Rotundę św. Eliasza. Chwila czasu wolego, a następnie przejazd do PIRANU – jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim, malowniczo położonego na półwyspie, perły weneckiej architektury gotyckiej. Spacer po starówce, m.in.: plac Tartiniego – główny plac miasta, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra . Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Do południa przejazd do JASKIŃ SKOCJAŃSKICH – zwiedzanie wspaniałego kompleksu jaskiń uznanych za cud natury i wpisanych na listę UNESCO. Jaskinie, uważane za jedne z najwspanialszych na świecie, zachwycają malowniczymi formami naciekowymi. Czas na półdniowy wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Przejazd do stolicy Słowenii – LUBLJANY. Spacer po historycznym centrum: Plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy; kościół Zwiastowania – jeden
z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany; Kolumnada Plečnika; katedra św. Mikołaja; Pałac Biskupi; ratusz; Most Szewców. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień
Przyjazd do Poznania, zakończenie wycieczki w godzinach południowych.

UWAGA! Powyższy program jest ramowy. Szczegóły przedstawi pilot w trakcie trwania wycieczki.

ŚWIADCZENIA:

• przejazd komfortowym autokarem wc, bar, video, klimatyzacja,
  • 6 noclegów w hotelach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami,
  • 6 śniadań ,
  • 6 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie KL + NNW od nagłych zachorowań,
  • opieka pilota.

CENA: 1750,- zł od osoby, członek SITP Oddział Wielkopolski 1250,- zł.

Cena nie obejmuje kosztów programowych: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych, przewodników miejscowych, wjazdów do miast, opłat parkingowych , itd – ok. 100,- €

Zapisy u kol. Wiesława Pokorskiego do dnia 23 lutego 2018 roku wraz z wpłatą pierwszej raty w wysokości 500,00 zł od osoby.

Terminy płatności pozostałych rat: druga rata w wysokości 500 zł od osoby, wpłata do 30 marca 2018 r., trzecia rata – pozostała kwota do zapłaty, wpłata do 13 kwietnia 2018 r.

Wpłaty należy dokonywać na konto ODDZIAŁU WIELKOPOLSKIEGO SITP PKO BP Oddział 5 w Poznaniu 24 1020 4027 0000 1002 0334 8729 z adnotacją „wyjazd Słowenia”.

UWAGA:

Ilość miejsc ograniczona, zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty, lista uczestników wyjazdu na podstawie kolejności wpłat.

Prezes Zarządu
Oddziału Wielkopolskiego SITP