Wycieczka do Gruzji

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa dla członków i sympatyków Stowarzyszenia zamierza zorganizować wycieczkę do Gruzji. Planowany termin wycieczki to przełom 28.09-5.10 2019 roku.

Ramowy program wycieczki przedstawia się następująco:

Dzień 1:

Zbiórka uczestników przy ulicy Wolnica 1. Przejazd na lotnisko. Przylot do Kutaisi. Przejazd na posiłek – pierwszy kontakt z pyszną gruzińską kuchnią i winem. Następnie przejazd do hotelu w Tbilisi (czas przejazdu ok 3,5 h). Zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość fakultatywnego wieczornego zwiedzania miasta.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku – Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Sweti Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa. Po zwiedzaniu zaprosimy uczestników wycieczki do jednej
z najlepszych regionalnych restauracji serwujących chinkali, na drobny poczęstunek. Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich (wciągniemy do nich także naszych uczestników), będzie muzyka, będzie prawdziwa miejscowa supra. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3:

Po wypoczynku i śniadaniu, rozpoczynamy gruzińską przygodę. Udamy się Gruzińską Drogą Wojenną  w kierunku Kazbegi. Brzmi groźnie, ale bez obaw, to jedna z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji. Oprócz zapierających dech widoków, czeka nas kilka przystanków na obejrzenie kolejnych atrakcji turystycznych:

– zapory wraz ze sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Żinwalskim,

– wpisaną na listę UNESCO twierdzę Annanuri,

– największy ośrodek narciarski Gruzji – Gudauri,

– punt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (najwyższego punktu trasy usytuowanego blisko 2400 m.n.p.m).

Docelowo docieramy do Kazbegi, miasteczka położonego u stóp góry Kazbek. Wjazd samochodami terenowymi pod chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu – monastyr Św. Trójcy. Zwiedzanie i czas na foto sesję z widokiem na mityczny Kazbeg. Już sama droga do tego pięknego miejsca, to niezapomniana przygoda. Po zjeździe z góry, czas wolny. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu ruszamy na przygodę z winem do gruzińskiej Toscani – Kachetii. Rozpoczniemy
od unikatowej winnicy Khareba, w której  butelki przechowywane są w postsowieckim tunelu wydrążonym w skale o długości kilku kilometrów. Następnie czas trochę popracować. Będziemy uczestniczyć w prawdziwym winobraniu, poznamy cały proces produkcji wina oraz nauczymy się, jak robić słynne gruzińskie specjały kulinarne – czurczele. Dzień zakończony suprą. Przejazd na nocleg
do Tibilisi.

Dzień 5:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Od rana zwiedzanie Tbilisi wraz z wjazdem na górę, na której znajduje się twierdza Narikala. Przejazd do najstarszego miasta Gruzji – Skalnego Miasta Uplisciche niedaleko Gori. Wizyta w Gori – zobaczymy dom rodzinny i muzeum Stalina oraz słynny pancerny pociąg, którym podróżował dyktator. Jeśli wystarczy czasu, odwiedzimy monastyr Gelati lub przejedziemy widokową trasą obok górniczej miejscowości Cziatura. Przejazd do Kutaisi
na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Przejazd do Batumi, miasta znanego w naszym kraju z przeboju Filipinek „…herbaciane pola Batumi…”  i zwiedzanie miasta, czas wolny do dyspozycji dla grupy. Relaks nad morzem pod Batumi, obiadokolacja, nocleg w hotelu blisko morza.

Dzień 7:

Śniadanie w hotelu. Czas wolny do dyspozycji grupy, plażowanie wypoczynek. Obiadokolacje, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kutaisi wylot.

Szacowany koszt udziału ok. 3200,00 zł od osoby.

Cena obejmuje:

 • Przelot i opłaty lotniskowe, bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm,
 • 7 noclegów, hotele 4*** lub 3***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami,
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, według programu, w kilku miejscach wino do kolacji
 • Wieczór gruziński – supra z muzyką, jedzeniem winem i czaczą, degustacja chinkali
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników,
 • Opiekę renomowanego pilota,
 • Transport autokarem i wjazd samochodami terenowymi 4 x 4 pod Kazbeg,
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opłaty parkingowe i drogowe,
 • Transport na lotnisko i z lotniska
 • VAT-marża.

Cena nie obejmuje

 • Dopłaty do bagażu głównego o wadze do 20 kg , lub do 32 kg.

 

Ostateczna cena uzależniona jest od ceny biletów lotniczych i ustalona zostanie w połowie października 2018 roku.

Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym. Osoby deklarujące udział
w wyjeździe proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: ludwik.jaworek@poczta.fm

Zdjęcie główne z: https://www.tripadvisor.co.nz