Gruzja – wyjazd szkoleniowy

W programie wyjazdu:

 • zapoznanie z organizacją i funkcjonowaniem gruzińskiej straży pożarnej,
 • zwiedzanie zabytków i gruzińskich atrakcji,
 • chwila wypoczynku.

Szczegółowy harmonogram wycieczki:

Termin: 28.09. – 05.10.2019

Dzień 1:

Zbiórka uczestników o 1:00 na placu przed JRG 1 w Poznaniu ul. Wolnica 1, wyjazd autokarem o godz. 1:15 na lotnisko we Wrocławiu i wylot o 6:25 do Gruzji. Przylot do Kutaisi około 11:55 . Pierwsze spotkanie z gruzińską kuchnią – obiad, a następnie przejazd do hotelu w Tibilisi,  zakwaterowanie, obiadokolacja, dla chętnych wyjście na wieczorne zwiedzanie stolicy. Nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z historią. Odwiedzimy najważniejsze zabytki Gruzji, miejsca pamiętające początki chrześcijaństwa. Pięknie położony na wzgórzu monastyr z VI wieku – Jvari, skąd rozpościera się widok na skrzyżowanie rzek Mtkvari  i Aragvi oraz dawną stolice Mcchetę. Odwiedzimy mający wyjątkową historię sobór Swet i Cchoweli, będący miejscem koronacji królów, a także przechowywania szat Chrystusa.Na tym atrakcje dnia się jednak nie kończą. Czas na spacer po urokliwej starówce Tbilisi, podczas którego poznamy historię tego wyjątkowe miasta. Dzień zakończymy imprezowo, wieczorem regionalnym. Będą pokazy tańców gruzińskich (wciągniemy do nich także naszych uczestników), będzie muzyka, będzie prawdziwa miejscowa supra. Noclegw Tbilisi.

Dzień 3:

Po wypoczynku i śniadaniu, rozpoczynamy gruzińską przygodę. Udamy się Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Kazbegi. Brzmi groźnie, ale bez obaw, to jedna
z najpiękniejszych widokowych tras Gruzji. Oprócz zapierających dech widoków, czeka nas kilka przystanków na obejrzenie kolejnych atrakcji turystycznych:

 • zapory wraz ze sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Żinwalskim,
 • wpisaną na listę UNESCO twierdzę Annanuri,
 • największy ośrodek narciarski Gruzji – Gudauri,
 • punt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (najwyższego punktu trasy usytuowanego na wysokości blisko 2400 m.n.p.m).

Docelowo docieramy do Kazbegi, miasteczka położonego u stóp góry Kazbek. Wjazd samochodami terenowymi pod chyba najbardziej rozpoznawalny monastyr Kaukazu – monastyr Św. Trójcy . Zwiedzanie i czas na foto sesję z widokiem na mityczny Kazbeg. Już sama droga do tego pięknego miejsca, to niezapomniana przygoda. Po zjeździe
z góry, czas wolny. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4:

Po śniadaniu ruszamy na przygodę z winem do gruzińskiej Toscani – Kachetii. Rozpoczniemy od unikatowej winnicy Khareba, w której  butelki przechowywane są
w postsowieckim tunelu wydrążonym w skale o długości kilku kilometrów. Następnie czas trochę popracować. Będziemy uczestniczyć w prawdziwym winobraniu, poznamy cały proces produkcji wina oraz nauczymy się, jak robić słynne gruzińskie specjały kulinarne – czurczele. Dzień zakończony suprą. Przejazd na nocleg do Tibilisi.

Dzień 5:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Od rana zwiedzanie Tbilisi wraz z wjazdem na górę, na której znajduje się twierdza Narikala. Przejazd do najstarszego miasta Gruzji
– Skalnego Miasta Uplisciche niedaleko Gori. Wizyta w Gori – zobaczymy dom rodzinnyi muzeum Stalina z zewnątrz oraz słynny pancerny pociąg, którym podróżował dyktator. Spotkanie z przedstawicielami gruzińskiej straży pożarnej. Jeśli wystarczy czasu, odwiedzimy monastyr Gelati lub przejedziemy widokową trasą obok górniczej miejscowości Cziatura. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Przejazd do Batumi, miasta znanego w naszym kraju z przeboju Filipinek „…herbaciane pola Batumi…”, zwiedzanie miasta, czas wolny do dyspozycji grupy. Relaks nad morzem pod Batumi, obiadokolacja, nocleg w hotelu blisko morza.

Dzień 7:

Śniadanie w hotelu. Czas wolny do dyspozycji grupy, plażowanie wypoczynek. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kutaisi.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie, wylot o 12.25. Przylot do Wrocławia o godzinie 14.00. Przejazd autokarem do Poznania na plac przed JRG 1ul. Wolnica 1.

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Koszt udziału w wyjeździe:3595 zł od osoby.

Możliwe jest dofinansowanie organizacji wyjazdu dla członków Oddziału Wielkopolskiego SITP.Członkowie SITP muszą mieć opłacone składki za 2019 rok
i lata ubiegłe.

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, hotele 4**** lub 3***
 • bagaż do 20 kg
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji według programu, w części miejsc wino do kolacji, wieczór gruziński z muzyką, tańcami i winem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (kolejka w Tibilisi, degustacja
  w winnicy Khareda, wjazd samochodami terenowymi 4×4 do monastyru
  Św. Trójcy), opłaty za przewodników, taksy klimatyczne
 • Opiekę renomowanego pilota,
 • Transport autokarem na miejscu,
 • ubezpieczenie KL 100000 PLN i NNW 15 000 PLN oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych (osoby zgłoszone do 30.08.2019 zostaną objęte ubezpieczeniem od chorób przewlekłych)
 • Opłaty parkingowe i drogowe,
 • Transport na i z lotniska we Wrocławiu.

Cena nie obejmuje

 • Napoi do kolacji, wydatków własnych

UWAGA:
Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym. Rekomendujemy jednak, oprócz dowodu osobistego, posiadanie zawsze ze sobą paszportu, ponieważ większość gruzińskich urzędów oraz punktów usługowych uznaje wyłącznie paszport, jako dokument potwierdzający tożsamość. Radzimy także podczas podróżowania po Gruzji przechowywać dowód osobisty
i paszport w różnych miejscach.W przypadku kradzieży/zagubienia jednego
z dokumentów, będzie możliwy powrót z Gruzji do Polski na drugim dokumencie. Taką możliwość daje jednak wyłącznie lot bezpośredni lub z przesiadką na terytorium Unii Europejskiej lub Państw Schengen.

Terminy wpłat na konto SITP Oddział Wielkopolski PKO BP Oddział 5 w Poznaniu

Nr konta: 24 1020 4027 0000 1002 0334 8729 z dopiskiem „wyjazd Gruzja 2019”

Do 10 stycznia 2019 wpłata 500 zł od osoby,

Do 10 lutego 2019 wpłata 500 zł od osoby,

Do 10 marca 2019 wpłata 500 zł od osoby,

Do 10 kwietnia 2019 wpłata 500 zł od osoby,

Do 10 maja 2019 wpłata 500 zł od osoby,

Do 10 czerwca 2019 wpłata 495 zł od osoby.

Uwaga – zakwalifikowani na wyjazd członkowie SITP Oddział Wielkopolski dokonują wpłat do wysokości kosztu udziału dla członka SITPOddział Wielkopolski – 2845 zł.