Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa

Konferencja techniczna - Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja

2022-03-26

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa i Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu organizują w dniu 26 kwietnia 2022r. w godz. 10.30-14.30, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX, w strefie konferencyjnej pawilonu 3a na terenie MTP w Poznaniu, ul. Głogowska 14,  konferencję techniczną "Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja”

Postęp techniczny wymusza również zmiany w wymaganiach projektowania, instalowania i eksploatacji urządzeń przeciwpożarowych. Podczas konferencji najlepsi specjaliści w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych (w tym autorzy nowych wytycznych) zaprezentują najnowsze zmiany w zakresie projektowania i instalowania urządzeń wykrywania i gaszenia pożarów.

Program konferencji:

1. godz. 10.30.-10.45. Otwarcie konferencji – Organizatorzy
  2. godz. 10. 45. – 11.15. Zmiany w wytycznych VdS-CEA 4001 - Instalacje tryskaczowe - projektowanie i instalowanie" - Tomasz Afeltowicz-Schultz - VdS Schadenverhütung Sp. z o.o.
  3. godz. 11. 15. – 11.45. Znowelizowane Wytyczne projektowania instalacji sygnalizacji pożarowej SITP WP-02:2021Mariusz Sobecki - SITP
  4. godz. 11. 45. – 12.00. Użytkowe cechy systemu sygnalizacji pożarowej na przykładzie rozwiązań ZETTLER - Krzysztof Wiech - Johnson Controls
  5. godz. 12. 00. – 12.30. Przerwa kawowa
  6. godz. 12. 30. – 13.00. Projektowanie i instalowanie dźwiękowych systemów ostrzegawczych w oparciu o Wytyczne CNBOP-PIB W-0004:2021 / SITP WP-04:2021” - dr inż. Tomasz Popielarczyk - Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
  7. godz. 13.00. – 13.30. Mgła hybrydowa czy mgła dwufazowa? Co zmienia wdrożenie NFPA 770 - dr inż. Paweł Wolny - Politechnika Łódzka Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
  8. godz. 13.30. – 14.00. Pierwszy na rynku Przeciwpożarowy Wyłącznik Prądu (PWP) z certyfikatem CNBOP. Konfigurowanie instalacji przeciwpożarowych oraz wymagania w zakresie konserwacji - Wacław Kozubal - SITP
  9. godz. 14.00. – 14.30. Dyskusja, zakończenie konferencji

Podczas konferencji będzie można nabyć znowelizowane wytyczne SITP i VdS.

Po konferencji odbędzie się pokaz służb ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej.

Konferencja adresowana jest do projektantów branżowych, inżynierów budownictwa i pożarnictwa, architektów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawców budowlanych, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, firm zajmujących się instalowaniem systemów przeciwpożarowych a także właścicieli i zarządzających obiektami oraz wszystkich innych zainteresowanych omawianą tematyką.

Patronat medialny objął kwartalnik „Ochrona przeciwpożarowa”.

Udział w targach SAWO i SECUREX dla przedstawicieli służb mundurowych jest bezpłatny:

rejestracja dla służb mundurowych - ToBilet

pozostali UCZESTNICY KONFERENCJI OTRZYMAJĄ BEZPŁATNY BILET WEJŚCIOWY NA TARGI

Koszt udziału

• standardowy – 150,00 zł brutto,
  • dla członków SITP i strażaków PSP – 123,00 zł brutto
  • a dla członków SITP Oddziału Wielkopolskiego oraz strażaków PSP z terenu woj. wielkopolskiego – 75,00 zł brutto.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny oraz wpłata w/w kwoty na konto Izby Rzeczoznawców SITP

Delegatura Poznań ul. Norwida 14, 60-867 Poznań
Santander Bank Polska Spółka Akcyjna 6 Oddział w Poznaniu

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Patronat

Aby zapisać się na konferencję, prosimy wypełnić poniższy formularz:

2021 © SITP POZNAŃ